Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Treening. Pilates: selg – Kaia Heinleht

Kolmapäev, 13. juuni 2018, kell 19:0020:30

Treening. Pilates: rüht - Kaia Heinleht

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud

Registreerumise vorm avaneb siin aknas seitse päeva enne sündmuse algust.
Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele.
Teavitame registreerumise algusest ka Kirna Facebooki lehel.
Vaata Kaia videotervitust siit.
Maalehe artikkel: Treener Kaia Heinleht: selg on meie iseloom, kese, tugevus

 

Selg – Harjutused seljapingete leevendamiseks. Õpime lihtsad, kodus igapäevaselt tehtavad harjutused.

Treeningud sobivad kõigile, sõltumata vanusest ja soost. Ka rasedatele ja erinevate terviseprobleemide puhul, aga sellest tuleb enne tundi treenerit teavitada, et täpsemaid juhiseid saada. Intensiivsus ei ole liiga kõrge, see on pigem võimlemine, mis õpetab keha tunnetama oma pingete, nõrkuste ja tugevustega, et lihastasakaalu saavutada.
Seljas võiks olla liibuvad riided – retuusid, T-särk jalas sokid. Kaasas võiks olla keskmise suurusega froteerätik, mida saab voltida kas pea või selja alla.
Kaia Heinleht endast:

Olen tööd teinud tantsu-, rühma- ja personaaltreenerina. Kokku 24 aastat treeneritööd. Pilatesele olen spetsialiseerunud viimased 12 aastat. Praegu teen Pilateses magistriõpet Saksamaal meisterõpetaja Kathy Corey käe all.

Loe lisaks: Kaia Heinleht

 

Pilatesest:

Mahukas, üle 600 harjutusega treeningsüsteem hõlmab nii matil kui seadmetel treenimist. Vastavalt põhimõttele, et inimese keha peab ise endaga hakkama saama, alustatakse alati harjutustega matil. Seejärel, vastavalt treenija eesmärkidele ja vajadustele lisatakse harjutusprogrammi seadmed ja väikeseadmeid ning -vahendeid. Pilates uskus, et vedrud toimivad skeletilihastele kõige sarnasema pingega ja pakuvad seetõttu sobivaimat koormust, samuti abi raskemate liigutuste sooritamisel. Sellest tulenevalt on Pilatese loodud harjutusprogrammis kasutusel erinevat vastupinget pakkuvad vedrud.

 

Joseph Hubertus Pilates (1883-1967) sündis Düsseldorfi lähedal saksa-kreeka perekonnas. Manhattanil oli tal oli koos abikaasa Claraga oma stuudio. Selles stuudios juhendasid Joseph ja Clara Pilatese loodud ja pidevalt arendatud treeningsüsteemi nimetusega Body Contrology (keha kontrollimine). Oma harjutustesüsteemi loomist alustas Jospeh Hubertus Pilates juba teismelisena ning jätkas selle arendamist kogu elu, juhendades väga paljusid erinevaid inimesi ning aidates vigastustest taastuda hulgal füüsilisel koormusel põhinevate alade professionaalidel. Manhattani stuudios jätkas ka töötamist tema naine, kellelt läks Pilatese pärand edasi veel J.H. Pilatese eluajal koolitatud vähestele sertifitseeritud kontroloogia õpetajatele. Kontroloogia nn vanameistrid on toonud selle geniaalse süsteemi tänapäeva ja nimetanud Pilatese auks meistri enda nime järgi.

 

Pilates lähtus oma treeningsüsteemi loomisel ideest “Terves kehas terve vaim” ning propageeris kiires elutempos enese ja oma keha eest hoolitsemist juba siis, 20. sajandi esimesel poolel. Ta uskus, et inimese keha suudab sellele algselt antud funktsioone säilitades elada kaua ja kvaliteetselt ning õpetas seda kõigile tema juurde treenima läinud inimestele – Manhattani ärieliidist tipptantsijateni. Lisaks uskus Pilates näiteks, et üks tema treeningseadmetest – vedrudega tool – peaks tulevikus olema igas hotellitoas kõikjal maailmas. Funktsionaalne mööbel oli üks tema ideedest uusi sedameid luues. Pilates olevat ka uskunud, et on u 50 aastat oma ajast ees.

Detailid

Kuupäev:
Kolmapäev, 13. juuni 2018
Aeg:
19:00 – 20:30
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Kirna mõis
Kirna küla
Türi vald, Järva maakond 72231
+ Google Map
Telefon:
5647 8299