Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on möödas.

Silvia & Stefan Ilves “Ajastute romanss Bachist ABBA-ni” – Kirna mõisas

Reede, 09. sept., kell 19:0021:00

Kuidas kõlavad Abba eatud palad tšello ja klaveri esituses kui laval on Eesti kõige kirglikum tšellist? Aga alustame Bachist ning liigume läbi ajastute, mis neid kahte nii erinevat muusikat ühendab.

Rikkalik kontserdielamus Bach-i klassikast kuni ABBA kõige tuntumate popmuusika paladeni. Eesti tuntuima tšellisti Silvia Ilvese esituses seekord koos noorema põlvkonna ühe säravaima pianisti Stefan Ilvesega.

R 9. september kell 19 Kirna mõisa saalis. </

NB! Kui te pole varem Kirna mõisas käinud, siis anname teada, et II korruse suures saalis on restaureerimistööd pooleli ja puudub küte, ehk õhutemperatuur on sarnane kui õues. 09.09 ennustatakse sooja max 15C ja ilmselt saab saalis olema temperatuur 12-14C vahemikus. Palun riietu soojalt ja võta soovi korral kaasa pleed:)

 

Silvia Ilves on eriline muusik, kes on võitnud publiku südamed oma pühendumuse ja kirglike esitustega. Tema repertuaarist leiab muljetavaldava valiku nii klassikat kui modernset ja pop muusikat.

Silvia on tõenäoliselt kõige atraktiivsem Eesti tšellist võludes kuulajaskonda oma kirgliku esinemisega. Ka tema viiest õest neljast on saanud muusikud ja lapsepõlvest peale täitsid Silvia elu meloodiad. Ansamblis “Ilves Sisters” esitab ta mitte ainult klassikalise muusika meistriteoseid, vaid ka legendaarseid popmuusika ja muusikalide viise.  Silvia teeb koostööd mitmete tuntud muusikutega (Kristjan Järvi, Rein Rannap, Sandra Nurmsalu, Paul Neitsov, Marcel Johannes Kits, jpt) ning on seotud mitmete orkestritega (Baltic Sea Philharmonic, Põhjamaade Sümfooniaorkester, ERSO), olles soleerinud Neeme Järvi kui ka Olari Eltsi juhatusel Eesti Riikliku sümfooniaorkestri ees ning astunud solistina üles Paul Mägi juhatusel Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia orkestri ees.

Tšellist on andnud kontserte USA-s ja Kanadas ning naudib lisaks klassiklaisele muusikale ka elektri-tšelloga esitatavat rocki ja popmuusikat.  Aastate jooksul on Silvia andnud välja 3 muusikaplaati ansambliga The Ilves Sisters (“The best of ABBA”, “Sound of Movies” , “The Ilves Sisters`Classical Favourites”)  ning värskeim plaat on “Kümnel keelel” koostöös kitarrist Paul Neitsoviga.

Silvia ise ütleb kontserdi kohta: “Kuulaja saab nautida kirglikku tšellokõla, virtuoosset klaverimängu, puudutades inimese erinevaid emotsioone. Kui Coldplay muusika pakub meelelahutust, siis Chopini “Noktürn” viib kuulaja hoopis romantilisesse meeleollu.”

Tule ja naudi õhtut kauni muusikaga väekas Kirna mõisa saalis.

Mõisahoone 2. korruse saal on unikaalne Eesti mõisate seas oma suuruse ja arhitektuuri poolest. Saali restaureerimine on kestnud aastaid ja täna on osaliselt restaureeritud saal jälle avatud vaid erilistele kontsertidele ning sündmustele ja sel õhtul saab seal nautida Silvia Ilvese ja tema poja kirglikku ühist esitust.

Kontserdi piletiga toetad Kirna mõisa hetkel käimasolevaid restaureerimistöid.

Osta pilet siin:
Toetajapiletid hinnaga 50 eur sisaldavad tervitusjooki ja kohta esiridades

Kohapeal 1 tund enne algust piletid hinnaga 35 eur vabade kohtade olemasolul.

Enne kontserti on võimalik Kirna mõisakohvikus nautida maitsvat varast õhtusööki.
Broneeri laud siin.

Detailid

Kuupäev:
Reede, 09. sept.
Aeg:
19:00 – 21:00
Sündmus Category:

Korraldaja

Kirna mõis
Telefon:
+372 5647 8299
Koduleht:
www.kirna.ee

Toimumiskoht

Kirna mõis
Mõisa tee 5, Kirna
Türi vald, Järva maakond 72231 Eesti
+ Google Map
Telefon:
+372 5647 8299