Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Pärsia tee- ja kultuuriõhtu

Pühapäev, 16. aug., kell 16:0018:00

Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele Kirna mõisa toetuseks.

Kutsume nautima tassikest autentset pärsia teed Kirna mõisapargis!

Energeetilisi pärsia teesid ja tee valmistamist tutvustab meile Iraanist pärit ja praegu Tallinnas elav Saleh. Saleh pakub Eestis 12 erinevat taimeteesegu, mille koostisosad tulevad otse Iraanist. Mõned taimed neis on ka meile tuttavad, mõned mitte. Samas annab Iraani kliima ja päike ka meile tuttavatele taimedele  hoopis teistmoodi maitsed ja lõhnad.

Maryam valmistab meile ka mõned põnevad palad tee kõrvale maitsmiseks. Süürias muusikaõpetajana töötanud ja praegu samuti Tallinnas elav pereisa Obaida mängib meile rahvusliku pilli oudiga traditsioonilist araabia muusikat.

Tallinna Ülikoolis doktoriõppes kultuuride uuringutele ja Lähis-Ida kirjandusele ja kultuurile spetsialiseerunud Sandra Peets, kes on iraani, sealjuures iraani kultuuri, uurinud pea 10 aastat tuleb samuti külla ja räägib ka meile veidi enda tähelepanekutest.

Ilusa ilma korral oleme õues ning palume kõikidel kaasa haarata enda jaoks üks mõnus piknikutekk. Vihmase ilma korral kolime Kirna mõisa siseruumidesse.

Pärsia teejoomise tseremoonia Kirna mõisapargis toimub projekti “Saame tuttavaks” raames ja seda korraldab Eesti Pagulasabi kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl.

Detailid

Kuupäev:
Pühapäev, 16. aug.
Aeg:
16:00 – 18:00
Sündmus Categories:
, ,

Toimumiskoht

Kirna mõis
Mõisa tee 5, Kirna
Türi vald, Järva maakond 72231 Eesti
+ Google Map
Telefon:
+372 5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud