Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

ON teatri monolavastus “Mitteinimene” – ehk selle ajastu kõige dramaatilisem lugu

Pühapäev, 2. sept. 2018, kell 18:0020:00

Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele.
Teavitame registreerumise algusest ka Kirna Facebooki lehel.

Vaata Siimu videotervitust siit.

Loe värskest Järva Teatajast: “Kirna mõisas näeb inimkonna päästmise lugu

Kuula TRE Raadio intervjuud ON Teatri asutaja Siim Maateniga “Kirna mõis kutsub teatrisse

 

Universum on 14 miljardit aastat vana. Kui kujutame seda ette kui üht kalendriaastat, siis planeet Maa sündis kusagil septembris. Esimesed eluvormid tekkisid sama kuu lõpus. 31. detsembril kell 23:59 tehti Euroopa koobastesse esimesed koopamaalingud. Kogu inimtsivilisatsioon mahub aasta viimase minuti sisse. Selle minuti jooksul on kannatatud näljahädade, nakkushaiguste ja sõdade käes ning selle sama minuti jooksul on need ka võidetud. Esimest korda ajaloos sureb inimesi rohkem ülesöömise kui nälja kätte. Rohkem inimesi sureb vanadusse kui nakkushaigustesse ja rohkem inimesi sooritab enesetapu kui sureb sõduri, terroristi või kurjategija käe läbi. Kõik on saavutatud tänu pidevale majanduskasvule, millega koos on inimliik muutnud planeedi Maa toimimist nii võimsalt, et praegust ajastut kutsutakse inimvõimu ajastuks ehk Antropotseeniks.

Ent suure edu taga varjab end suur oht. Aastal 1992 allkirjastas 1 700 teadlast avaliku hoiatuskirja, milles prooviti tähelepanu juhtida aina süvenevale keskkonnakriisile ning inimkonna senisele tagasihoidlikule reaktsioonile. 25 aastat hiljem (november 2017) allkirjastas samasuguse avaliku hoiatuskirja 15 364 teadlast. “Peagi on hukatuseni viivalt suunalt ära keeramiseks juba liiga hilja,” hoiatab teadlaste kiri. “Peame tunnistama nii poliitika kui ka argielu tasemel, et Maa koos kõige eluga, mis siin elab, on meile ainus kodu.”

ON teatri lavastus „Mitteinimene“ on selle ajastu kõige dramaatilisem lugu, milles kehastub planeet Maa Gaiaks ning püüab kinni inimesed, et päästa nad nende elustiiliga kaasneva iseenda väljasuretamise eest. Ta alustab nende inimeste otsingut, kes suudaksid välja mõelda, kuidas inimliiki kui loodusjõudu ära kasutada, et päästa meri. Selle sinise. Selle eluhoidmise süsteemi, sest kui päästetakse meri, mis tundub olevat pöördumatult rikutud, siis pääseb ka inimene.

ON teatri monolavastus “Mitteinimene” vaatleb, kuidas inimliik käib ringi planeediga Maa ja kui võimsaks on ta selle käigus muutunud. Võim on läinud üle käte ja elu rikastamise asemel kahaneb liigirohkus hirmuäratavas tempos. ON teater tahab aidata ja pakkuda teadjatele hääletoru. Tunnustatud autorite ja teadlaste tekstid on monolavastuseks seadnud Kaisa Roover ja Siim Maaten. Laval Siim Maaten. Lavastuse teaduslikul tõel hoiavad silma peal PhD Aveliina Helm ja PhD Lauri Laanisto.

 

Teine vaatlus saab olema vestlusring etendustes puudutatud teemadel.

Kahe vaatluse vahel hoolitseb Kirna mõisarestoran kehakinnituse eest:)

 

ON teatri asutasid Siim Maaten ja Kaisa Roover 2015. aastal. Esimeseks lavastuseks oli “ARM” (autor ja lavastaja Siim Maaten), mis esietendus 2015. aasta suvel Halliste kiriku kõrval Annatares. Hiljem mängiti veel mõned korrad Kultuurikatlas. 2016. aasta lõpus esietendus Vaba Lava proovisaalis kahekesi loodud monolavastus “Maailma Ilusaim Tüdruk” (laval Siim Maaten), mida on 12 korda esitatud ning on siiani mängukavas. 2017. aasta 7. septembril esietendus Ugala teatri suurel laval Kaitseliidu Sakala Maleva 100. sünnipäevaks tehtud lavastus Kummardage lipud (autor Liis Sein ja lavastaja Siim Maaten). ON teatri suurimad toetajad on olnud Kultuurkapital ja Bois MM.

Detailid

Kuupäev:
Pühapäev, 2. sept. 2018
Aeg:
18:00 – 20:00
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Kirna mõis
Mõisa tee 5, Kirna
Türi vald, Järva maakond 72231 Eesti
+ Google Map
Telefon:
+372 5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud