Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Loeng-töötuba. Hapendame terviseks!

Kolmapäev, 28. aug., kell 16:0018:00

Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele:
– saad oma eluga kenasti hakkama ja toetad rõõmuga ka teiste osalemist, ning Kirna mõisa restaureerimistöid – al. 15€
– saad oma eluga kenasti hakkama – 10€
– rahaliselt on su elus veidi kitsas ja vajad toetust – 5€

 

Kas sina teadsid, et meie immuunsus asub meie soolestikus ning meie hea enesetunde ja tervise eest
hoolitsevad silmale nähtamatud ning kehale tajumatud bakterid? Olgu selleks lisaks madalale immuunsusele kas väsimus, ülekaal, toitainete puudus või toiduainete talumatus, ikka tuleb vaadata lisaks toiduvalikutele ka seedimine.

Uued teadmised panevad meid üha rohkem keskenduma just toidule ning seedimise toetamisele.
Ning lihtsaim viis seda teha, on tõsta ausse taas vanade eestlaste hapendamise traditsioon.
Loengus räägime, mida ja kuidas hapendada ning miks see ikkagi meie tervisele hea on. Lisaks teooriale teeb koolitaja läbi praktilised hapendamise sammud ning loomulikult maitseme juba valmis hapendatud köögivilju.

Mida Sina selles töötoast saad?
Lisaks teoreetilistele teadmistele, kui oluline on hästi toimiv seedimine, saad sa kaasa praktilised oskused ise kerge vaevaga sügissaadused purki hapnema panna ning minna talvele vastu juba täiesti uuel tasemel immuunsusega!

Tule ja õpi, miks ja kuidas oma kõhule pai teha!
Tuuli Taimur:
Tuuli tee toitumisnõustajaks on kulgenud läbi tema õpingute ning laste. Ta on lõpetanud TÜ rahvatervishoiu magistriõppe ning omab terviseteaduse magistrikraadi. Enne toitumise ja rahvaterviseni jõudmist omandas ta loodusteaduste magisrikraadi ning töötas keskkonnaspetsialistina. Õppides ja töötades keskkonnaspetsialistina keskendus ta väliskeskkonna ja inimeste vahelistele suhetele ja sellele, kuidas meid ümbritsev keskkond mõjutab inimese heaolu. Peale laste sündi hakkas teda huvitama, kuidas inimene ise enda heaolu ja enesetunnet mõjutab ning jõudis arusaamisele, et meie toitumine, füüsiline aktiivsus ning mõttemaailm on kõige aluseks, aidates meil püsida terve ja energilisena.

Lisaks TÜ rahvatervishoiu magistriõppele on Tuuli lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja täiendkoolituse. Ta on täiendanud end erinevatel koolitustel ja kursustel ning omab toitumisnõustaja (tase 5) ja andragoogi kutset (tase 5). Tuuli peab oluliseks enese erialast täiendamist ning hoiab end kursis tõenduspõhiste uuringutega, sest toitumisnõustamine ei ole ala, kus piisab kunagi selgeks õpitud tõdetest.

Detailid

Kuupäev:
Kolmapäev, 28. aug.
Aeg:
16:00 – 18:00
Sündmus Categories:
,

Toimumiskoht

Kirna mõis
Kirna küla
Türi vald, Järva maakond 72231
+ Google Map
Telefon:
5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud