Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

[Kohad täis!] Loeng-Töötuba. “Elu rõõm” – Kai Lihtmaa

Kolmapäev, 14. aug., kell 16:0018:00

Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele:
– saad oma eluga kenasti hakkama ja toetad rõõmuga ka teiste osalemist, ning Kirna mõisa restaureerimistöid – al. 15€
– saad oma eluga kenasti hakkama – 10€
– rahaliselt on su elus veidi kitsas ja vajad toetust – 5€

 

Interaktiivne loeng koos praktiliste harjutustega

Räägime tunnete ja emotsioonide mõjust tervisele. Kuidas näevad seost meeleolude ja tervise/haiguse vahel vanad klassikalised meditsiiniteadused? Mida “uut” on selles vallas avastanud kaasaegne teadus? Kuidas ennast ise aidata negatiivsusest väljumisel? Räägime lahti mehhanismi, miks ei ole võimalik tundeid mõtetega mõjutada, aga ennast terveks või haigeks saab mõelda vaid hetkega. Teooriat illustreerime eluliste näidetega ja teeme lihtsaid harjutusi, mis aitavad väljuda negatiivsest emotsioonist ja suunata mõistust teadlikult positiivsele. Kaasa saad nõuandeid koduseks tööks iseendaga.

 

Eelteadmisi meditsiinis või joogateadustes ei ole töötoas osalemiseks vaja. Kõik saab olema lihtne ja mõistetav. Pane selga mugavad riided, harjutusi teeme kohapeal istudes. Võta kaasa avatud süda ja meel, et saaksid koju kaasa viia kõik, mille töötoa käigus sellesse avarusse omal valikul paigutad

 

Kai Lihtmaa iseendast:

Minu “vaimne” enesetäiendus algas koos sünniga. Ilma suuri sõnu tegemata pean kõige olulisemateks õpetajateks oma perekonda – alates vanematest, siis abikaasa ja kõik viis last. Koos 1991 aastal alanud joogameditatsiooni õpingutega (V.Antonovi koolkond) jõudis minuni ka arusaam, et mingit “vaimset” elu ei olegi olemas – on lihtsalt Elu. Ja kui tahad olla vaimne, püüa elada nii hästi ja avatud südamega kui võimalik. 1996 läksin ämmaemandaks õppima ja peale viite aastat õpinguid ja praktiseerimist jäin haiglasse tööle. Peale 10-aastast haiglatöö kogemust tundsin siiski, et minu tee on mujal. Hiina meditsiiniga tutvusin esmalt abikaasa tegemisi jälgides. Meie kodu on seda äärest ääreni täis olnud ja lapsedki kasvanud meditasioonimuusika ja mokšaaroomi saatel. “Ametlikku” haridust sain Eesti Neijingi Koolis (1995, 1997-1998, 2013-2017) ja Krautmanni Terviseakadeemias(2014-2016), nendele lisaks olen täiendustel käinud ka Indias Keralas (ayurveda ja marmateraapia 2003) ja Punas (Puna Ülikooli Ayurveda Instituut – marmateraapia 2014). Olulise märgi on minu haridusse jätnud ka dr Igor Vetrov – (ayurveda diagnostika, ayurveda teraapia, marmateraapia I ja II 2009-2014). Lisaks lugematu hulk kursuseid ja loenguid, mille ühisnimetaja võiks olla – kuidas hoida ja taastada tervist.

Detailid

Kuupäev:
Kolmapäev, 14. aug.
Aeg:
16:00 – 18:00
Sündmus Categories:
,

Toimumiskoht

Kirna mõis
Kirna küla
Türi vald, Järva maakond 72231
+ Google Map
Telefon:
5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud