Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

[SAAL TÄIS!] Loeng. Psühholoogia, teadvus ja psühhedeelikumid – Alar Tamming

Laupäev, 11. aug., kell 14:0017:30

[SAAL TÄIS!] Loeng. Psühholoogia, teadvus ja psühhedeelikumid - Alar Tamming

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud

Osalemine võimalik vaid otseülekande vahendusel, mida pakume ainult kogukondadele, kes korraldavad ühisvaatamise (eraisikutel pole võimalik liituda). Loengute järelvaatamise võimalust ei paku. https://www.kirna.ee/liitu-tasuta-loengutega/

Tänupanus vabatahtlik annetus vastavalt võimalusele.
Tule kohale vähemalt 20 min varem, 10 min enne loengu algust sulgeme saali uksed, sest loengut kantakse otseülekandes üle ja sellel ajal peavad kõik olema oma istekohad leidnud.
Teavitame registreerumise algusest ka Kirna Facebooki lehel (et teade sinuni jõuaks, vajuta Kirna Fb lehel “Like”)
Loengu lõpus võimalus esitada lektorile küsimusi.
Soovid tasuta loengut oma kodukohta? Kui jah, siis vajuta siia.

 

Loe lisaks Alar Tammingu artiklit värskest Maalehest

 

Loengus räägitakse transpersonaalsest psühholoogiast, mille  üks haru tegeleb teadvuse tasandite ja muutunud teadvuseseisundite uurimisega. Muutunud teadvuseseisundid tekivad kas spontaanselt või kutsutakse esile psühholoogiliste, füsioloogiliste või keemiliste vahenditega. Keemiliselt esilekutsutud muutunud teadvuseseisundid võivad olla kas patoloogiilised ja inimesele kahjulikud (mürgitused, deliirium, narkootikumide kasutamisel tekkivad seisundid) või transformatiivsed ja kasulikud (näiteks kohvi ärksuse tõstjana või psühhedeelsed ained vaimse arengu katalüsaatoritena). Kuna ühiskonnas on tihti narkootikumid ja psühhedeelikumid pandud ühte kategooriasse, siis loengus käsitletakse nendevahelisi erinevusi ja räägitakse psühhedeelikumide rituaalsest ning terapeutilisest kasutamisest ja vastavatest teadusuuringutest.

 

Loengu teises osas vaatame Simon G. Powelli filmi “Manna” – psilotsübiini seentest inspireeritud dokumentaali, mida on peetud üheks parimaks psühhedeelseid aineid puudutavaks dokumentaalfilmiks ja mida kannab mure inimkonna tuleviku pärast. Film on eestikeelsete subtiitritega.

 

NB! Loengu ajakava:

14:00 – 15:30 loeng

15:30 – 16:15 Paus (suupisted ja bufee Kirna mõisakohviku poolt)

16:15 – 17:05 Simon G. Powell dokumentaalfilm “Manna” [eestikeelsete subtiitritega]

17:05 – 17:30 küsimused / vastused

 

Alar Tamming on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuse seisundid. (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside, šamanistlikud seisundid, psühhedeelikumide abil esile kutsutud seisundid).  Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, Holotroopset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi, holistilist teraapiat, osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia konverentsidel.

Alar Tamming toetab raamatusarja Transpersonaalse Psühholoogia varamu väljaandmist ja teda huvitavad eelkõige psühholoogia peavoolust eemalseisvad põnevad äärealad. Erinevaid tema psühholoogiaalaseid loenguid on võimalik kuulata raadiosaadetes “Traditsiooni tarkus” “Hallo Kosmos”. Samuti on ta klassikaraadio saatesarja “Teekond iseendasse” autor ning ta on kirjutanud inimese sisemaailma kirjeldava raamatu “Jalutuskäik iseendasse”.

 

Samal päeval kl 11 veel loeng – TerviSeks – Igor Earthchild

Kahe loengu vahel (kl.13-14) võimalik nautida Kirna mõisakohviku poolt pakutavaid hõrgutisi 😋

Detailid

Kuupäev:
Laupäev, 11. aug.
Aeg:
14:00 – 17:30
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Kirna mõis
Kirna küla
Türi vald, Järva maakond 72231
+ Google Map
Telefon:
5647 8299