Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on möödas.

Lamamiskontsert. Gongiõhtu “Õhulend” – lennukit juhib Margus Mitt

Kolmapäev, 10. aug., kell 19:0020:30

NB! Võta kaasa joogipudel, pehme lamamismatt ja pleed, sest muusikat kuulatakse põrandal lamades. Saalis on õhutemperatuur sama mis õues. Riietu mugavalt!

Helirännakul võib osaleda igaüks, see ei nõua mingeid eelteadmisi ega spetsiaalset ettevalmistust. Koha kindlustab kontserdile registreerumine.

Kui pärast registreerumist selgub, et ei õnnestu siiski sündmusel osaleda, siis  vajuta registreerimisnupu kõrval olevale lingile “Kas soovid tühistada” või saada meile tagasi registreerimist kinnitav e-kiri loobumise sooviga, et anda võimalus osalemiseks kellelegi teisele.

Toetuspileteid hinnaga 20€ on võimalik soetada 1h enne algust kohapealt!

Sellel gongiõhtul teeme õhulennu kõrgetel sagedustel.

Lennukis nimega “Gong” on peadpööritav, kuid täiesti  turvaline lennata 🙂

Lennukit juhib, Margus Mitt

Lamamiskontsert on ainulaadne võimalus kuulata muusikat kogu oma kehaga, kus erinevate sageduste vaheline resonants põimub omavahel kokku luues näilise helide ookeani. Rännaku ajal võib kogeda muutunud teadvuse seisundeid, kümmelda helides ning tunda end sulavat kõigega üheks

Selline muusika toidab vaimu, keha ja hinge. Luues kolmiksüsteemi, mis on elust enesest terviklik nagu loodusejõud, millega inimkeha täielikkuses suhestub.

Soovitame tulla häälestumiseks varem kohale, et mõisapargi energiaallikatel ennast laadida, võtta lihtsalt sõõm värsket õhku, mis on hädavajalik elamaks täisväärtuslikku elu, või nautida suurepärast Kirna mõisakohvikut. 

Oled oodatud!

 

Mis on Gong?
Gong on üks vanimaid muusikariistu, mida kasutatakse mõttetegevuse ja taju avardamiseks, vastu võtmaks seda, mis jääb tavaliselt väljaspoole taju piire. India, Hiina ja Lõuna-Aasias peetakse gongi iidsetest aegadest kultuspilliks ja kasutatakse mõtlustes ja hingelistes praktikates.Gongi helid aitavad inimese viia kiiresti transsi. See saab võimalikuks tänu sellele, et gong on oma olemuselt idiofoon, luues nn loodusliku valge müra, ühes laia spektriga harmoonilistest ülemhelidest, peenetest, pea kuuldamatutest kõrgsageduslikest helidest, mis saadavad peatooni. Vibreerides vahemikus 4-7 Hz, kutsuvad need helid esile binauraalseid vibratsioone, avades ukse müstilistele kogemustele ja sünkroniseerivad aju poolkerad ning harmoniseerivad mõttetegevuse.

Gongi loodud helilained, mis kõlavad üksteise voos, loovad uusi keerukaid toone, tehes heli nii ruumiliseks ja etteaimamatuks, et inimmõistus ei suuda ennustada seda kõla. Just sellepärast kuulevad inimesed tihti gongimängu ajal kelli, trumme, harfi, sarve, inimhääli või tervet koori – see on meie otsiv teadvus, mis püüab kuuldavat heli määratleda.
See on seotud meie isikliku heli tajumisega. Gongi kõlades tekivad nn kombinatoorsed toonid, mis formeeruvad just meie enese kuulmissüsteemis. Just need kombinatoorsed toonid on vastutavad heli vastuvõtmise eest, olles akustikaspetsialistide meelest täielik fenomen.

Nada jooga filosoofia põhjal omavad need gongi erilised helilained maagilist jõudu, millega saab peatada inimmõtte liikumise. Tulemusena on kuulaja  „nullpunktis“ – olekus, mida joogide poolt nimetatakse „õnnistatud eimiskiks“. Ka kundalini joogas peetakse gongi suure au sees – seda peetakse algheli materialiseerunud kehastuseks.

Tuntud Kundalini jooga meister joogi Bhadhan räägib gongi kohta nii: “Meie mõistuse jaoks on gong otsekui ema ja isa, andes talle elu. Oid ei suuda heale gongimängule vastu seista. Gong on ülilihtne. Olles resonantside süsteem. Gongi heli loob ennast ise. Gongil mängija mängib kogu kõiksusega. Gong – see on suurepärane võimendatud resonantsvibratsioon. Justkui, palju palju pillikeeli, mida mängitakse miljonil keelel. Gong on pill, mille abil on võimalik luua kosmiliste vibratsioonide kombinatsioone.“

Kuula 62″ maa gongi – Elu hääl!

Detailid

Kuupäev:
Kolmapäev, 10. aug.
Aeg:
19:00 – 20:30
Sündmus Categories:
,

Korraldaja

Kirna mõis
Telefon:
+372 5647 8299
Koduleht:
www.kirna.ee

Toimumiskoht

Kirna mõis
Mõisa tee 5, Kirna
Türi vald, Järva maakond 72231 Eesti
+ Google Map
Telefon:
+372 5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud