Kirna
mõis ja park
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Silvia & Liidia Ilves – Maagiline suveõhtu kontsert: “Vabaduse vägi ja võimaluste ilu!”

Laupäev, 7. aug. 2021, kell 19:0020:30

Augustikuu esimesel nädalavahetusel 7.augustil kell 19.00 esineb Kirna mõisas võrratu tšellist SILVIA ILVES koos oma õe Liidia Ilvesega! 

PILETID on saadaval 2h enne kontserdi algust kohapeal. Kontserdi täispiletid on hinnaga 20 €, sooduspileteid 15 € pakume õpilastele, üliõpilastele ning pensionäridele. Kuni 12-aastased lapsed on tasuta. Eelregistreerimine vajalik!

Kontsert kestab 1,5h ja on koos vaheajaga.

Kontserdi repertuaar hõlmab endast elu erinevaid värve, emotsioone ja seisundeid… Kõlab muusikat, mis on kirjutatud armuvalus, igatsuses, elu üle järgi mõtlemises, aga ka joovastavas armurõõmus ning õnne- ja tänutundest elus olemise ja antud elu võimaluse eest.

Kõlama saab nii Eesti armastatud klassikamuusika heliloojate loomingut (Lepo Sumera, Arvo Pärt, Kaljo Raid) ning toome kuulajateni ka lummavaid helisid Ludwig van Beethoveni, Sergei Rachmaninovi, Joseph Haydni, Astor Piazzolla ning Edward Elgari sulest.

Õed Silvia ja Liidia Ilves on koos musitseerinud varasest lapsepõlvest saadik. 2016. aastal andsid nad koos välja CD “Ilves Sisters’ Classical Favourites” kaunite paladega tšello- ja klaverirepertuaarist. 2020.a veebruaris andsid vahetult enne pandeemia algust ühise kontserdi Kadrioru lossis ning sama aasta sügisel muusikapäeva raames kontserdi Nõmme Kultuurikeskuses.

Oled väga oodatud naiseliku muusikaväega ja tšellohelidega täidetud ruumi!

PS! Kui Sul mingil põhjusel ei ole siiski võimalik sündmusel osaleda, aga oled end juba kirja pannud, siis palume sellest meile teada anda kas vajutades registreerimisnupu kõrval “Kas soovid tühistada” või saata meile e-kiri. Täname väga.

***

Silvia Ilves (1992) sai esimesed muusikatunnid kaheaastaselt oma emalt, õppides klaverit ja laulmist. Kuueaastaselt alustas ta tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juures ning jätkab alates 2010. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias prof. Peeter Paemurru, prof. Marko Ylöneni ja prof. Henry-David Varema juures.

Silvia Ilves on paljude konkursside laureaat: rahvusvaheline konkurss “Noor Muusik“ Tallinnas (I koht, 2002), rahvusvaheline tšellistide konkurss Liezenis (II koht, 2006), ESTA Eesti üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss Tallinnas (I koht, 2007), Suure-Jaani Muusikafestivali raames korraldatud tšellistide konkurss (I koht, 2009), Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu üleriigiline noorte keelpillimängijate konkurss-festival (I koht, 2010), Eduard Tubina nimeline keelpillimängijate konkurss (II koht, 2015), EMTA eripreemia ja II koht telekonkursil „Klassikatähed“ (2016). 2019. aastal toimunud rahvusvahelisel A. Kapi nimelisel tšellokonkursil saavutas Silvia 2. koha ning hulgaliselt eripreemiaid.

Ta on esinenud solistina ERSO (Neeme Järvi ja Olari Eltsi juhatusel), Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Orchestra Sul Ponticello, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri ja Eesti Sinfonietta ees koos dirigentidega nagu Mihhail Gerts, Paul Mägi, Kaspar Mänd, Martin Sildos, Jüri Alperten, Risto Joost ja Viljar Weimann.

Silvia on osalenud meistrikursustel Nicholas Jonesi, Olsi Leka, Aleksei Vassiljevi, Wolfgang Boettcheri, Silvia Chiesa ja Urmas Tammiku juures.

Silvia on lapsepõlvest saadik oma viie õega kontserte andnud ning alates 2016. aastast tegutsevad nad The Ilves Sisters nime all. Samal aastal ilmus välja Silvia ning tema pianistist õe Liidia ühine plaat „The Ilves Sisters` Classical Favourites“.
Ta on ka aktiivne kammermuusik ning teeb kaasa Eesti Sinfonietta ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri projektides. Aastast 2018 töötab ta ERSOs tšellorühma mängijana.

Olles ka armastatud elektritšellist meelelahutusmaailmas, teeb Silvia koostööd mitmete tuntud artistidega, näiteks dirigent Kristjan Järviga, kelle loodud ansambli Absolute Ensemble liige on Silvia alates 2017. aastast. Edukas koostöö on tal olnud ka pianist Age Juurikase, tšellist Marcel Johannes Kitse, helilooja Rein Rannapi, kitarrist Paul Neitsovi ning paljude teistega.

***

Liidia Ilves (s. 1990) alustas klaveriõpinguid 5-aastasena Pärnu Muusikakoolis õp Liis Potteri juures, lõpetas kuldmedaliga Tallinna Muusikakeskkooli klaveri erialal (õp Marju ja Valdur Roots) ja cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri erialal (prof Matti Reimann ja Irina Zahharenkova). Ta on osalenud prof Arbo Valdma ja prof Gitti Pirneri meistrikursustel. Liidia Ilves on andnud koos muusikutest õdedega  mitmeid kontserte Rootsis, Soomes, Saksamaal ja Prantsusmaal. Koos osaleti ka Eesti Kontserdi 2014. a korraldatud kontserdisarjas Koolikontserdid. Aastast 2016 tegutseb õdede andambel nime all The Ilves Sisters. Liidia on esinenud solistina Pärnu Linnaorkestri, EMTA sümfooniaorkestri ja TMKK sümfooniaorkestriga (dir. Leonid Grin, Paul Mägi, Risto Joost, Jüri Alpreten, Mihhail Gerts). Ta on täiendanud end õpingute ajal ka klavessiinitundides prof Imbi Tarumi juures. 2013 osales Liidia Klassikaraadio projektis “Klassikaraadio tuleb külla”, mille raames esines Lääne-Eesti koolides. 2013 toimunud EMTA kammermuusikaosakonna konkursil päviti trio koosseisus tiitliga “Parim ansambel 2013”. Aastatel 2010, 2011, 2012 auhinnatud erinevate koosseisudega kammermuusika konkurss-festivalil “In Corpore” Tallinnas.

***

Kohtumiseni Kirna mõisas 7. augustil 2021 kell 19.00!

Oled väga oodatud!

Details

Date:
Laupäev, 7. aug. 2021
Time:
19:00 – 20:30
Event Category:

Organizer

Kirna mõis
Phone:
+372 5647 8299
View Organizer Website

Venue

Kirna mõis
Mõisa tee 5, Kirna
Türi vald, Järva maakond 72231 Eesti
+ Google Map
Phone:
+372 5647 8299

Kõik kohad sellele sündmusele on täitunud