Kirna mõisa külastas Thomas Aksnes.

Kirna mõisa külastas Thomas Aksnes, kes on Norras loonud Health Optimizing Clinic kontseptsiooni (http://www.healthoptimizing.com). Tipp-tehnoloogial põhinevate seadmetega leitakse tervisehädade sügavamad põhjused ning viiakse keha taas tasakaalu, et keha oma immuunsüsteem ja tervendusvõime suudaksid taastada inimese täiusliku tervise. Selleks kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid, teraapiaid ja põhjalikke elustiili muudatusi. 
Thomas Aksanes oli Kirna mõisa erilisest energeetikast nii vaimustunud, et tegi meile esialgse koostöö ettepaneku. Idee väärib edasiarendamist!

Sütelkõnd Kirna pargis

Sütelkõnd Kirna pargis - Heli Salf’i (http://www.omatee.com) oskuslikul juhendamisel kõndisid peaaegu poolsada inimest üle hõõguvate süte. Selline hirmu ületamine oli kõigile parajaks verstapostiks isiklikul arenguteel, aga eeskätt muidugi neile, kes seda elus esimest korda tegid. Nagu ütleb Heli Salf oma kodulehel: Jõudnud raja lõppu saime teadmise - kõik, absoluutselt kõik on selles ilmas võimalik.

Käime külas naabrimehel

Õhtul käime külas naabrimehel Heino Tõnismägi’l. Ta jutustab meile värvikaid lugusid mõisa ajaloost, nii oma poisikesepõlve mälestusi kui ka vanavanematelt kuuldud pajatusi. Muuhulgas saame näha unikaalseid fotosid, millel on näha mõisa teise korruse pidusaali täies hiilguses. Kõige väärtuslikum detail fotodel on mõisa valge originaal ahi, mis on kaunistatud uhkete kotkakujudega. Nende fotode järgi saame kunagi mõlemad ahjud täies hiilguses taastada.

Kirna tallis sündis varss

Kolm päeva tagasi sündis Kirna tallis selle kevade esimene varss. Esimest korda elus poeginud hobuseema ei võtnud teda omaks ja väike hobubeebi oli teise päeva õhtuks juba kriitilises eluohtlikus seisus. Reageerisime Maie abipalvele kiiresti ja kogu tervendajate tiimi abiga sai väike varsapoiss jalad alla ja emme tissi otsa. Täna juba kepsutab ringi nagu poleks midagi juhtunudki :) Jääme põnevusega ootama, mis poisslapsele nimeks pannakse.

Mõisa vaatas restaureerimise spets Peeter Luik.

Mõisa vaatas üle vanade hoonete, kirikute ja mõisate restaureerimise spets Peeter Luik. Tema sõnul on olukord Kirna mõisas oluliselt parem kui paljudes teistes ajaloolistes hoonetes, mida on oskusliku tööga õnnestunud päästa. See teadmine annab meile kindlust, et olukord pole siiski lootusetu!  Lepime kokku, et meistrimehed hakkavad tasapisi katusekonstruktsioone lahti võtma ja vastavalt selguvale olukorrale võtame töö käigus vastu edasised otsused.

Kirna mõis, külaelu ja seltsimaja.

Kohtusime Kirna külavanema Liia Randmaaga ja arutasime, kuidas saaksime omalt poolt aidata külaelu sisukamaks muuta. Kuni mõisahoone korda saab, püüame pargi nurgas asuvas küla seltsimajas midagi põnevat välja pakkuda. Saime külavanemalt ka väärt infot meie külas elavate meistrimeeste ja põllupidajate kohta. Peame õigeks kõike, mis vähegi võimalik omakandi inimestelt tellida ja osta.

Enamus kandvatest konstruktsioonidest tuleb välja vahetada.

Täna vaatasid mõisa üle nii pargi projekteerija kui ka ehituskonstruktsioonide tugevusarvutuste ekspert. Kui pargi kujundaja arvas, et park on isegi suhteliselt heas olukorras, siis ehitusinsener oli nähtust üsna shokis. Olles eelnevalt uurinud 1985.aastal koostatud restaureerimisjooniseid ütles ta, et viimase 30 aastaga on häving olnud nii suur, et taastada pole enam suurt midagi ja enamus kandvatest konstruktsioonidest tuleb välja vahetada.

Asutasime MTÜ Kirna

Asutasime MTÜ Kirna, mille eesmärgika on Kirna mõisa ravipargi korrastamine ja avalikkusele tutvustamine; tervisliku ja säästva eluviisi propageerimine; Türi maastikukaitsealal asuva Kirna pargi looduskaitse tagamine, selle ajaloo-, kultuuri- ja looduspärandi jäädvustamine, säilitamine, eksponeerimine; Inimeste teadmiste laiendamine ja süvendamine Kirna loodusest, ajaloost ja kultuuriloost; Kirna kogukonna areng ja piirkondliku konkurentsivõime parandamine.

Kirna mõisas koos Hr Lawrence Bloomiga

Täna külastasime Kirna mõisa koos Hr Lawrence Bloomiga. Hr Bloom (www.lawrencebloom.com) on mõjukas globaalse haardega lobist, kes propageerib eelkõige säästvat ja jätkusuutlikku majandusmudelit ning integratiivset  täiendmeditsiini. Koostöös Teresa Hale’iga avas ta juba 1985.aastal Londonis Euroopa suurima holistilise kliiniku (www.haleclinic.com). 
Hr Bloom toetas meie ideed rajada mõisa avangardne holistiline tervisekeskus ja jagas hulgaliselt väärt kogemusi ja nõuandeid. Oleme vist ikka õigel teel…